Yenidoğan Takibi –

yenidoğan bebek muayenesi

Yenidoğan Takibi –

Yenidoğan bebeğinizin sağlık kontrolünün, kliniğimizdeki uygulama şeklimize göre sağlık bakanlığı önerilen aşılama programına denk gelmesi planlanmaktadır. Her kontrolünüzde aşılarında denk getirilmesine çalışılmaktadır.. Ofisimiz, Sağlık Bakanlığı aşı sistemi ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları derneği tarafından önerilen aşı takvimini takip eder ve sağlam çocuk kontrol programını bunlara göre yaparız. Yenidoğan takibinde neler yaptığımız ile ilgili bu Yenidoğan Takibinde Yapılması Gerekenler yazısını da okuyabilirsiniz.

Bebekleri İlk 6 ay ne kadar kontrol etmek gereklidir?”  İlk 6 ay her ay kontrol gereklidir. Çünkü bebeklerimizin en önemli ve hızlı gelişim dönemleridir. Sıkı takip gerekli. Bu kontrollerde kliniğimizde sağlık bakanlığı aşılarını yapmaktayız. ”

Sağlam çocuk kontrollerinin zamanında yapılması çocuğunuzun iyiliği için önemlidir. Her kontrol ziyaretinde çocuğunuzun gelişimi, boyu, kilosu, diyeti, davranışı ve tıbbi durumu sizinle tartışılacaktır.

Bir sonraki sağlam çocuk ziyaretine kadar size tavsiyelerde bulunmak için öneriler  sunulacaktır. Her sağlam çocuk ziyaretinde, yenidoğandan 18 yaşına kadar, çocuğunuzun yaşına uygun sağlık ve güvenlik ipuçları içeren bir çalışma kağıdı alacaksınız.

yenidoğan bebek muayenesi

Aşılama Takvimi

Çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu her aşı için, çocuğunuzun herhangi bir atıştan elde edebileceği faydaları ve yan etkileri açıklayan bir bilgi sayfası verilecektir. Okuduğunuzdan emin olun ve sorularınızı sorun.

kulak anormallikleri

Hastalık Muayeneleri

Ofisi aradığınız gün hasta çocuğunuzu görmek için her türlü çaba gösterilir. Bazen, ofiste bir hemşire veya asistanla konuştuktan sonra, ertesi gün o randevuya kadar ne yapılacağı ve izleneceği önerilerle çocuğunuzun görülebileceği belirlenebilir.

Bekleme odasında uzun süre beklemenize neden olabileceğinden, lütfen randevu alarak kliniğe geliniz.

Çocuğun hafif bir hastalığı olduğunda aşılar yapılabilir, ancak biz yine de sağlıklı dönemde aşı yapmak isteriz. Hastalık durumlarında muayenemiz uzayacağı için diyet, davranış ve gelişimsel konuların değerlendirilmesi için yeterli zaman yoktur ve burada ziyaretin ana nedeni bir hastalıktır. Çocuğunuz sağlam çocuk kontrolü için randevunuz var ise ve  ateşsiz hafif bir hastalık geliştirirse, randevunuzu geliniz, böylece aşılar ertelenmez.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Prematürite Bebekler Hakkında

Bize Ulaşın

Bir endişeniz veya sorunuz varsa, ofisimizi mesai saatlerinde istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Çocuk doktorunuz veya hemşire uygulamanız için de bir mesaj bırakabilirsiniz. İsteğinizde açık olarak anlatın ve telefon numaranızı bırakın. Birkaç saat içinde bizden haber almadıysanız, lütfen tekrar arayın.

Telesekreter servisimize normal çalışma saatlerinden sonra ulaşılabilir. Telesekreter hizmeti ile sesinizi kayıt altına alıyoruz. Gün içinde kaydınız için size geri dönüş yapılacak, bilgileri tekrar dinlenecektir.

Sevgiyle kalın..

Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi