Bebeklerde Kepçe Kulak veya Kupa Kulak Deformitesi Düzeltilebilir

Bebeklerde Kepçe Kulak veya Kupa Kulak Deformitesi Düzeltilebilir

Yenidoğan bebeklerde kepçe kulak veya fincan kulak deformitesi sevimli görünür ve kulağın genel şekli iyidir. Sonuç olarak, belirgin bebek kulak deformitesi sıklıkla fark edilmez ve etkili kalıplama tedavisi için zamanında teşhis edilmez. Yenidoğanın kulak şekli gözden geçirildiğinde orta sarmal ağızdan mastoide kadar ölçüldüğünde normal projeksiyonun 7 mm’nin altında olduğunu bulduk. Yeni doğan kulak mastoidden 9 mm’den fazla çıkıntı yaptığında kepçe kulaktan bahsedilmektedir. Bu küçük varyansı tespit etmek için dikkatli inceleme gereklidir.

EarWell Bebek Kulak Düzeltme Sistemi yenidoğanlarda belirgin kulak deformitesinin düzeltilmesi için mükemmel şekilde uygundur. Sadece antiheliks katlamayı şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda konkal oluşturucu aracılığıyla iletilen ileri basınç yoluyla konka-mastoid açıyı azaltır. Bebeklerde göze çarpan kulak deformitesi açısından önemli olan bu konka bölgesinin belirgin görülmesidir. Konkav kabuk konka işaretinden arkaya, konka dikey duvarı boyunca uzandığında, genellikle aşırı projeksiyon görülür.Uyguladığımız kalıplama sistemi ile konkal oluşturucunun aracılık ettiği kuvvetlere sahip EarWell, bu sorunu düzeltmenin tek cerrahi dışı yoludur.

Kupa kulak deformitesi, kulakta eksik bir açıklığın veya katlamanın meydana geldiği daha ciddi bir belirgin kulak şeklidir. Bu fenomen, çiçeğin tam çiçeklenmediği bir “tomurcuktan” bir çiçeğin açılmasıyla karşılaştırılabilir. Kupa kulağında sanki “helikal kıvrımın etrafında tam açılmasını önleyen bir ip varmış gibi görülür. Bu küçük çıkıntılı kulaklar, sadece sarmal kenarı genişletmekle kalmaz, aynı zamanda iç konkal boyutlarını genişlettiği için  belirgin olan kepçe kulak görünümü de düzelir.

Alternatif olarak kullanılan kepçe kulak bandı, kulak bandanası, kulak yapıştırıcısı gibi uygulamalar ile kulakların  düzeltilebileceği düşünülmketedir.

Kliniğimizde uyguladığımız bebek kulak deformiteleri düzeltme işlemi için Kulak Deformiteleri Düzeltme bilgi sayfamıza erişebilirsiniz. Uygulama ile ilgili bilgi almak için 0312 283 26 91 i arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Yenidoğan Bebek Kulak Kıvrılması - Helikal Rim Düzeltilmesi

Bilgi Formu

bilgi almak için 0312 283 26 91 arayabilirsiniz.

Kaynak : Earwell 

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi