Yenidoğan Bebeklerde LİDDİNG (Kapak Kulak) Düzeltilmesi

Yenidoğan Bebeklerde LİDDİNG (Kapak Kulak) Düzeltilmesi

Kapak kulak (Lidding) deformitesi yenidoğan bebeklerde hemen doğar doğmaz anlaşılan önemli bir deformitedir. Kapak kulak deformitesine erken dönemde müdehale edildiğinde düzeltilebilen sık görülen bir kulak deformitesidir. Aşağıdaki görsel normal kulak anatomisini göstermektedir.

normal yenidoğan kulağıYenidoğan bebeklerde kapak kulak deformitesi, üçgen fossanın üst kısmının yani antiheliksin kıvrımın devamının oluşmadığında ortaya çıkar. Bu kıkırdaklı antiheliks bölgesi, kulağın üst üçte birine destek verir ve gelişmediğinde, farklı derecelerde katlanma- Lidding- yada kapak meydana gelir. Bebek kulağı deformitelerinde kapak sadece sarmal kenarı (aşağıdaki fotoğraf 6) veya kulağın üst üçte birlik kısmının tamamen katlanmasını içerebilir (aşağıdaki fotoğraf 1, 4 ve 7). İyi haber şu ki, kapak erken teşhis edildiğinde (yaşamın ilk haftası), genellikle EarWell kulak düzeltme sistemi ile tam bir düzeltme yapılabilir.

 

Yenidoğan Bebeklerde Kapak Kulak Deformitesi Videosu

Aşağıda Earwell Kulak düzeltici sistemi ile düzeltilmiş LiDDiNG – Kapaklı Kulak görsellerine bakabilirsiniz.

Kliniğimizde uyguladığımız Earwell Sistemi hakkında ayrıntılı bilgiye Bebeklerde Kulak Düzeltme adlı yazıda bulabilirsiniz.

kapak kulak deformitesi lidding deformitesibebek kulağı ne zaman düzelir

 

Kliniğimizde uyguladığımız bebek kulak deformiteleri düzeltme işlemi için Kulak Deformiteleri Düzeltme bilgi sayfamıza erişebilirsiniz. Uygulama ile ilgili bilgi almak için 0312 283 26 91 i arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Bilgi Formu

bilgi almak için 0312 283 26 91 arayabilirsiniz.

Kaynak : Earwells Centers 

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Yenidoğan Bebek Kulak Kıvrılması - Helikal Rim Düzeltilmesi

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi