Yeni Doğan Bebeklerde Stahl’in Kulak Deformitesi

Yeni Doğan Bebeklerde Stahl’in Kulak Deformitesi

Yeni doğan bebeklerde Stahl’in kulak deformitesi (Kaptan Spock’ın Kulağı veya Elf Kulağı olarak da adlandırılır), kulaklara sivri bir şekil veren ekstra yatay kıkırdak kıvrımı ile karakterize edilen bebek kulak deformitesidir.

Yenidoğan Bebeklerde Stahl’s Kulak Deformitesinin Anatomisi
Stahl’in bebek kulak deformitesi (Kaptan Spock’ın Kulağı veya Elf Kulağı), Üst kulak yayınına doğru devam eden antiheliksin yukarı doğru devam etmek yerine antihelikten dışarı doğru uzanan enine bir kabuk (fotoğraftaki oka bakın) ile gitmesidir.. Lütfen fotoğraftaki normal kulağı aşağıdaki galerideki Stahl’ın kulakları ile karşılaştırın.

normal yenidoğan kulağı

Stahl’ın bebek kulak deformitesi (Spock Ear veya Elf Ear)
Cerrahi salıverme gerektiren yetişkin Stahl kulağı
Yetişkin anatomik ve cerrahi çalışmaları (Yotsuyanagi PRS Temmuz 2015), Stahl’nin deformitesinin büyük ölçüde skaphadan geçen anormal enine kabuğunu oluşturan kulak kepçesinin enine anormal yerleştirilmesiyle ilişkili olduğunu doğrulamıştır. EarWell Bebek Kulak Düzeltme Sistemi tedavisi rahatsız edici kasları (kulak kepçesi) uzatır ve enine olan istenmeyen alanı ortadan kaldırmak için kıkırdak şeklini geri yükler, böylece açılı ve sivri Spock kulak görünümünü önler. Aynı zamanda normal görünüm sağlanmış olur. 

Bu şekilde olan bir bebeğin kulak deformitesinin tenisçi bandı, şapka, yapıştırma gibi yöntemler ile düzelme şansı neredeyse yoktur.

Lütfen rahatsız edici kasın cerrahi olarak serbest bırakılması ve daha sonra zor kıkırdak yeniden şekillendirme süreci gerektiren Yotsuyanagi’nin yetişkin (büyük çocuk) Stahl’s kulağının fotoğrafını görüntüleyin. Yaşamın ilk iki haftasında kulak deformitelerini düzeltmek için FDA onaylı, cerrahi olmayan, ağrısız bir çözüm olan EarWell ™ Bebek Kulak Düzeltme Sistemi, birinin Stahl kulağı olan çocuklarda ameliyat yapmasını engellemiş olabilir.

Kliniğimizde uyguladığımız bebek kulak deformiteleri düzeltme işlemi için Kulak Deformiteleri Düzeltme bilgi sayfamıza erişebilirsiniz. Uygulama ile ilgili bilgi almak için 0312 283 26 91 i arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Yenidoğan Bebeklerde Kepçe Kulak ve Kulak Kıvrım Bozuklukluk Düzeltme Sistemi

Bilgi Formu
Kaynak : Earwell

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi