Yenidoğan Bebeklerde Kriptoşi Kulak Deformitesi

Yenidoğan Bebeklerde Kriptoşi Kulak Deformitesi

Yenidoğan bebeklerde kriptoşi kulak deformitesi, kulak kıkırdağının üst kısmının başın yan tarafındaki derinin altına kısmen gömüldüğü bir bebek kulak deformitesidir.

EarWell Düzeltme Sistemi ile Tedavi Edilen Kriptoşili Yeni Doğan Bebek

Kriptoşi, kulağın üst kısmı başın altına gömülmüş gibi görünen yeni doğan bebeklerdeki bir kulak deformitesidir. Özellikle, dış kulağın üst kısmı kafa derisi derisinin altına gömülüdür. Kryptoşi, bebek kulağı deformitelerinde en az yaygın olanıdır. Bununla birlikte, Asya popülasyonlarında, bebeklerde görülen en yaygın kulak deformitelerinden biridir.

EarWell Düzeltme Sistemi ile Tedavi Edilen Kriptotişili Yeni Doğan Bebek

Süper auriküler kasın anormal yerleştirilmesi kriptoşi, kulağın arkasında belirgin bir cilt olmadan derinin altına gömülü görünen kulak kıkırdak çerçevesi ile karakterizedir. Uzun zamandır kıkırdağın dışa doğru büyümesinin kulaktaki körelmiş kaslar tarafından kısıtlandığını varsaydık.

Yotsuyanagi ve ark. ark. (  Temmuz 2015) kriptoşi, hastalarından birinde cerrahi olarak ortaya çıkan üst auriküler kasın anormal yerleştirilmesine bağladı (resme bakın). Fotoğraf, Yotsuyanagi’nin makalesinde yer alan, ilgili kasın (üst kulak kası) cerrahi salınımını gösteren yetişkin bir hastadır.

gömük kulak

İkinci görüntü, EarWell Bebek Kulak Deformitesi Düzeltme Sistemi ile cerrahi olarak tedavi edilmeyen bebeklerimizden birinde aynı deformitedir.

kriptoşi yenidoğan bebek

EarWell Bebek Kulak Deformitesi Düzeltme Sistemini kullanıldığında yapılan kulak düzeltme işlemi ile bebek kulak kalıplama terapisi ile, kulağın aşırı gücle geri çekilmesini önlemek, bu kasın uzatılmasını ve ardından kıkırdak çerçevesinin şekillendirilmesini içerir. Genellikle kulak kıkırdak çerçevesini zorla geri çekmek ve cildi ve kasları genişletmek için EarWell tespit bantlarını uygulanır.

Kliniğimizde uyguladığımız bebek kulak deformiteleri düzeltme işlemi için Kulak Deformiteleri Düzeltme bilgi sayfamıza erişebilirsiniz. Uygulama ile ilgili bilgi almak için 0312 283 26 91 i arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Yeni Doğan Bebeklerde Stahl’in Kulak Deformitesi

Bilgi Formu

bilgi almak için 0312 283 26 91 arayabilirsiniz.

Kaynak : Earwell

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi