Yenidoğan Bebeklerde Kepçe Kulak ve Kulak Kıvrım Bozuklukluk Düzeltme Sistemi

Yenidoğan Bebeklerde Kepçe Kulak ve Kulak Kıvrım Bozuklukluk Düzeltme Sistemi

Yenidoğan bebeklerde kepçe kulak ve kulak kıvrımı deformitelerinin tedavisi için artık umutsuzca bebeğinizin kulaklarının kendi başına veya invaziv cerrahi için uygun hale gelene kadar daha iyi olabileceğini umarak beklemek için bir neden yok.

Bebeğinizde kulak deformitesi varsa, kliniğimizde Uz. Dr. Yaşar H. Onganlar bebek kulak deformitelerini kalıcı olarak düzeltmede% 90’ın üzerinde başarı oranına sahip olduğunu bilmek rahatlatıcı olacaktır. Ancak bu ağrısız, invaziv olmayan prosedüre,etkili olabilmek için, doğumdan sonraki ilk 6 hafta içinde başlanmalıdır. İşlem hakkındaki daha ayrıntılı bilgiyi Earwell uygulama sayfamızda inceleyebilirsiniz.

 

Yenidoğan Kulak Deformiteleri

Yenidoğan bebeklerde kepçe kulak ve kulak kıvrım bozuklukların en sık göz ardı edilen bebek şekil bozukluklarından biri olduğunu biliyor muydunuz?

  • İstatistiksel veriler, bebek kulağı deformitelerinin tüm doğumların% 20 ila % 35’i arasında olduğunu göstermektedir!
  • Buna rağmen kulak deformiteleri hak ettikleri dikkati yakalayamaz; çünkü şimdiye kadar, onları tedavi etmek için güvenilir, güvenli, invaziv olmayan, cerrahi olmayan bir prosedür mevcut değildi.

Bazı çocuk doktorları dış kulak deformitesini, çocuk büyüdükten sonra kendi kendine düzelecek veya plastik cerrahi ile düzeltilebilen küçük bir estetik düzensizlik olarak düşünmektedir. Bununla birlikte, çalışmalar kulak deformitelerinin çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumsuz yönde etkileyebileceğini göstermiştir.

bebeklerde kepçe kulakbebeklerde kepçe kulak sorunları

Akran Zorbalığı – Alay- İstismar

Yüz anormallikleri olan çocuklar – özellikle kulak deformiteleri – akran zorbalığı, alay ve istismardan muzdariptir. Sonuç olarak, genellikle düşük özgüven, kaygı, yüksek sosyal izolasyon ve duygusal geri çekilme sergilerler.

Kulağın kendi kendini düzeltebileceği umuduyla ”bekle ve gör” yaklaşımını benimsemek risklidir.

Japonya’da yapılan bir çalışma, bazı kulak deformitelerinin kendi kendine düzelmesine rağmen; diğerlerinin aynı kalacağı ve bazılarının daha da kötüleşeceği sonucuna vardı.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Bebeklerde Mizaç - Kişilik Özellikleri ?

Öte yandan, çocuğun ameliyat için uygun yaşa gelmesini beklemek, yıllar süren psikolojik baskı ve pahalı (ve genellikle ağrılı) bir ameliyat anlamına gelir.

Kliniğimizde uyguladığımız EarWell yenidoğan kulak deformitesi düzeltme sistemi ile yeni ve çekici bir seçenek yapıyoruz.

 % 90’ın üzerinde bir başarı oranla sormanız gereken tek soru şudur: “Neden bekleyelim?”

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilir ya da 0312 2832691 ‘den bizi arayabilirsiniz.

Bebek Kulak Deformiteleri İletişim Formu
Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi