Yenidoğan Bebek Kulak Kıvrılması – Helikal Rim Düzeltilmesi

bebek kulak şekil bozuklukları tedavisi

Yenidoğan Bebek Kulak Kıvrılması – Helikal Rim Düzeltilmesi

Yeni doğan bebeklerde bebek kulak kıvrılması ya da helikal rim kulak şekil bozukluğu, kulağın heliks bölgesinde tüm alan boyunca herhangi bir yerde meydana gelebilecek heliks düzensizlikleri veya kompresyon ile ortaya çıkar. İyi haber şu ki, bu bebek kulak deformiteleri ve düzensizlikleri erken teşhis edildiğinde ve bebek kulak düzeltme aparatı EarWell ile tedavi edildiğinde genellikle tamamen düzeltilir.

Helikal rim kulak şekil bozukluğu bazen erişkinlik döneminde kepçe kulak ya da yelken kulak ya da diğer kulak şekil bozukluklarına dönüşebilir. Bebeklerde kepçe kulak bozuklukları bazen 2- 3 ay içinde fark edilmeye başlanabilir.

Bebeklerde Kulak Kıvrılması Nasıl Düzelir?

Bebeklerde kulak kıvrılması bazen en dış halkada olurken bazende kulak memesi kıvrılması da görülebilir. Şiddetli kulak kıvrılması olan bebeklerin kulaklarının düzelmesi kendiliğinden maalesef olamamaktadır. Hafif kulak kıvrıklıkları zamanla düzelebilir. Yine hafif kıvrılmalarda masajla bir miktar düzeltebilirsiniz. Ciddi kulak kıvrılmaları uyguladığımız kulak şekillendirici earwell aparatı ile düzeltebilmekteyiz. Bebeğinizin kulak kıvrılması ciddi boyutlarda ise zaman kaybetmeden bir uzman ile görüşmeniz faydanıza olacaktır. Çünkü yenidoğan bebeklerde kulak kıvrılması ilk 2 ay içinde müdahale edildiği taktirde düzeltilebilmektedir. İleriki yaşlarda yaşayabileceği psikolojik durumlarında önüne geçilebilecektir. yenidoğan bebeklerde kulak şekil bozukluğu olduğunu fark ederseniz, bizi arayıp, görüş almaktan çekinmeyiniz. İletişim numaramız : 0312 283 26 91

Bebek Kulak Kıvrılması Düzeltilmesi Öncesi Sonrası Görüntüleri

Aşağıda bebeklerde kulak kıvrılması ya da helikal rim bozukluklarının tedavi öncesi ve sonrası hallerini görmektesiniz.

Bebek Kulak Kıvrılması

kulak kıvrımı bozukluğu

Kliniğimizde uyguladığımız bebek kulak deformiteleri düzeltme işlemi için Kulak Deformiteleri Düzeltme bilgi sayfamıza erişebilirsiniz. Uygulama ile ilgili bilgi almak için 0312 283 26 91 i arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Bebeklerde Kulak Şekillendirme

Sık Sorulan Sorular

Bilgi Formu

 bilgi için 0312 283 26 91 arayabilirsiniz.

Kaynak : Earwell

Bebek kulakları sonradan kepçe olur mu?

Evet. Çoğu şekil bozukluğu kıkırdakların sertleşmesinden sonra yaklaşık 2. aydan sonra farkedilen bozukluklar ile karşımıza çıkıyor.

Earwell en geç ne zamana kadar takılır?

Kulak şekil bozukluklarında bebeklere en geç 2 aylık olana kadar şekilldendirici kullanabilmekteyiz. Bazı nadir bozukluklarda daha ileri yaşlarda da yardımcı olabilir. Bunun için bizimle iletişime geçiniz. 0312 283 2691

Bebeğin kulak gelişimi ne zamana kadar tamamlanır?

Bebeklerin kıkırdak sertleşmesi 2. aydan sonra neredeyse tamamlanır. Kulağının genel olarak gelişimesi ise 5 yaşında tamamlanmaktadır.

Kepçe kulak bandı yararlı mıdır?

Daha çok erişkinlerin sadece kozmetik olarak düzeltmeye yarayan kepçe kulak bantlarının bebeklerin kulak şekil bozukluklarında hiçbir faydası yoktur.

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi