DOĞUM KUSURLARI

Yarık damak ve dudak , kalp kusurları ( delik, darlık) gibi sık görülen doğum kusurlarının çoğunun aslında bir nedeni yoktur. Spina bifida gibi kusurlarda annenin folik asit düşüklüğü bir neden olabilir.

Bebeğiniz bir doğum kusuruyla veya başka bir sağlık durumuyla doğmuşsa, doğumda ve daha sonra yaşamda özel bakıma ihtiyacı olabilir. Endişelenebilir ve birçok sorunuz olabilir. Bu şekilde hissetmek normaldir. Ancak bebeklerde bir çok sorun zamanla düzelebilme potansiyeli vardır.

YARIK DAMAK AMELİYATI SONRASI GÖRÜNTÜ

Doğum kusurları doğumda mevcut olan sağlık durumlarıdır. Vücudun bir veya daha fazla bölümünün şeklini veya işlevini değiştirir. Doğum kusurları genel sağlıkta, vücudun nasıl geliştiği veya nasıl çalıştığı ile ilgili sorunlara neden olabilir. Bazı doğum kusurları çocuğunuzun hayatını etkileyebilirken, bazı doğum kusurları ise küçük operasyon ile düzeltilebilir, bazıları ise sorunsuz bir şekilde hayatla uyumlu olabilir.

Doğum kusurları ve diğer sağlık koşulları, ne oldukları ve nasıl oldukları hakkında bilgi edinmek için doktorunuz ile görüşünüz.. Yaygın doğum kusurları arasında kalp kusurları , yarık dudak ve yarık damak ve spina bifida bulunur . Bazı doğum kusurlarını ve diğer sağlık koşullarını doğumdan önce oluşmasını nasıl nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için gebelik planladıktan sonda erken dönemde kadın hastalıkları ve doğum uzmanınız ile görüşmelisiniz.  

Prematüre bebek sorunları için Prematüre Bebek Sorunları yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now Button