Sık Sorulan Sorular

en iyi çocuk doktoru

Sık Sorulan Sorular

Özellikle sağlam çocuk takibi , aşılar, çalışma düzenimiz ile ilgili bize sık sorulan soruları özetledik.

Lütfen bize en sık sorulan soruları okumak için birkaç dakikanızı ayırın. Sorularınıza cevap vermek için her zaman hazırız ve aşağıda cevaplanmamış bir sorunuz varsa, ofisimizle iletişime geçmenizi rica ederiz. Burada bize en çok sorulan soruları özetledik.

S: Çocuk doktoru nedir?

C: Bir çocuk doktoru, çocuk bakımı konusunda uzmanlaşmış bir tıp doktorudur. Çocuk doktorları, bebeklerin, gençlerin ve genç yetişkinlerin sağlığı ve hastalıkları konusunda özel eğitim almışlardır.

Çocuk doktorları akut veya kronik hasta olan çocuklar için hem destekleyici ve hemde tıbbi tedavi planlar, çocuklar için koruyucu sağlık hizmeti sunar. Ayrıca ebeveynlere bebeklerinin büyüme ve gelişmesi, güvenlik, beslenme ve duygusal sağlık gibi konularda yaşam boyu sürecek bir süreç için bilgilendirmeler yapar.

S: Bebeğim doğmadan önce çocuk doktorumla görüşebilir miyim?

C: Evet, aslında ebeveynleri doğum öncesi bir randevu için ofisimizi ziyaret etmeye teşvik ediyoruz. Doğum öncesi kliniğimizi tanımanız, bizimle tanışmanız faydalı olabilir. Bu ziyaret sırasında pratiğimiz ile ilgili olarak ve yeni doğacak bebeğiniz ile ilgili  tüm sorularınızı cevaplayacağız. Daha fazla bilgi için randevu alabilirsiniz.

S: Çocuğum çocuk doktorunu ne sıklıkla görmeli?

C: Çocuğunuz sadece hasta olduğunda çocuk doktorunu görmemelidir. Bebeklik döneminden itibaren düzenli olarak çocuk doktoru kontrol muayeneleri yapılmalıdır. Bu muayenelere sağlam çocuk takibi demekteyiz. Sağlam çocuk ziyaretlerini düzenli yapmak çok önemlidir. Sağlam çocuk ziyaretleri veya muayeneleri olarak da adlandırılan bu rutin muayeneler, doktorun çocuğunuzun fiziksel ve zihinsel gelişimi ve gelişimindeki ilerlemeyi gözlemlemesi için en iyi fırsatı sunar; ebeveynlere danışma ve bilgi vermek; tarama testleri ile sorunları tespit etmek; aşılama ile bağışıklama sağlamak bu ziyaretlerin en önemli işlevidir. Önleyici pediatrik bakımın bir parçası olarak, sağlam çocuk ziyaretleri şiddetle tavsiye edilir.

Sağlam çocuk ziyaretleri, ebeveynlerin çocuğun gelişimi, davranışı, beslenmesi, güvenliği ve genel refahı hakkında soru ve endişelerini dile getirmesi için de iyi bir zamandır.

Kliniğimizde sağlam çocuk takibi için bu takvimi önermekteyiz

 • Doğumdan sonra 3 ila 5 gün
 • 1. ay
 • 2.ay
 • 3.ay
 • 4 ay
 • 5.ay
 • 6 ay
 • 7,5. ay
 • 9 ay
 • 12 ay
 • 15 ay
 • 18 ay
 • 24 ay
 • 30 ay
 • 3 yıl
 • 4 yıl

Bu kontrollerde fiziksel muayenenin yanı sıra gelişimsel, davranışsal ve öğrenme değerlendirmesini içeren yıllık sağlık kontrol ziyareti yapılır.

S: Kliniğinizden bir randevu almanın en iyi yolu nedir?

İlginizi Çekebilecek Benzer İçerik  Unutkan Çocuğunuza Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

C: Randevunuzu çalışma saatlerinde ofisimizi arayarak  planlayabilirsiniz. İletişim sayfamız için tıklayınız

S: Kliniğinize yeni hasta kabul ediliyor mu?

C: Evet, her zaman yeni hastaları memnuniyetle karşılıyoruz.  

S: Çocuğum neden aşı yaptırmak zorunda?

C: Bağışıklamalar, ciddi ve potansiyel olarak ölümcül olan çocukluk hastalıklarını önlemeye yardımcı olmak için farklı yaşlardaki çocuklara yapılan uygulamalardır.  Çocuğunuzun planlanan zamanda aşısını yaptırmak ölümcül hastalıklardan korumak için en iyi yoldur.  Aşılamalar ile önlenebilir hastalıklardan kaynaklanan enfeksiyon sayısı % 90’dan daha fazla azaltmıştır.

S: Kliniğinizde Sağlık Bakanlığı Aşıları yapılıyor mu?

C: Evet. Kliniğimizde Sağlık Bakanlığı Aşıları ücretsiz olarak yapmaktayız.

S: Kliniğinizde Özel Aşılar yapılıyor mu?

C: Evet. Kliniğimizde tüm özel aşılar yapılmaktadır.

S: Aşı sisteminiz güvenli mi?

C: Evet. Aşılarımız kliniğimizde Sağlık Bakanlığı Aşı Takip Sistemi ile 7/24 2 dakikada bir ısı ölçümü yapılacak şekilde takip edilmektedir. Aşılarımız çok güvenilir olarak muhafaza edilmektedir.

S: Aile Hekimimiz tarafından aşıların yapıldığı görülecek mi?

C: Evet. Yaptığımız aşılar Sağlık Bakanlığı sistemine eş zamanlı olarak işlenmekte, online olarak ertesi gün aile hekiminiz görecek şekilde sisteme entegre olmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş


Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi