Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Kliniği

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesiden cumartesiye - 09:00- 21:00
  İletişim : 0312 283 26 91

Yendioğan Kulak Deformitesi Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Earwell kulak aparatı son yıllarda geliştirilen yenidoğan bebek kulak deformitelerinde uygulanan pratik, hızlı ve güvenilir, kulak deformitesi düzeltme uygulamasıdır. Earwell ile, bebeklerde kulak şekil bozukluklarını, kulak kıvrım bozukluklarını, bazı çocuklarda yenidoğan döneminde görülen kepçe kulağın düzeltilmesi yada diğer bebek kulaklarında şekil bozukluklarını düzeltilmesine yarayan bir uygulama metodudur. Amacı bebeklerde kulak şekil bozukluklarını tamamen düzeltmektir. Bu düzeltme işlemi süresinde kulak kıkırdakları da artık sertleşeceği için kalıcı olarak düzelir. Yenidoğan kulak deformiateleri için Yenidoğan Kulak Deformiteleri yazımızı okuyabilirsiniz.

En büyük avantajı, yenidoğan bebeklerde kulak şekil bozukluklarını kalıcı olarak düzeltilmesi ile ileride “otoplasti” yani genel anlamda kepçe kulak ameliyatının da önüne geçilecektir.

Earwell kullananlar şimdiye kadar olan uygulamalardan gayet mutlu olduklarını görmekteyiz.

earwell kulak aparatı

Earwell Kulak Aparatı Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Earwell kulak aparatı ; bebek kulak düzeltme işlemi için bir takım araçları barındırıyor.

Cradle denilen araç ile bebeğin kulağında takılı olarak kalan ve onu saran silikon yapıdan bahsediliyor.

Reraktör ve konformer denilen şekillendiriciler ile de kulakta görülen deformiteler düzeltiliyor.

Bebeklerde doğuştan olan kulak deformitelerinde earwell kulak aparatı ilk uygulamada yaklaşık 2 hafta kalıyor, Cradle daha sonra çıkarılıyor. Bebeğin kulağının sonraki durumu değerlendiriliyor. Gerekirse yeniden kalıba alınıyor. Şekillenme iyi halde ise bundan sonra bantlama işlemleri yapılması gerekiyor. Yaklaşık 1 aylık bir sürede % 90 üzerinde düzelme görülüyor. Earwell ile ilgili paylaşımlarınız için dr.onganlar uygulama sayfasını takip edin.

Aşağıda kulak deformitesi olan bir bebeğin Earwell kulak aparatı ile düzeltme aşamalarını görmektesiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Earwell kulak düzeltme sayfamızdaki diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da 0312 2832691  arayabilirsiniz.

bilgi almak için 0312 283 26 91 arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yenidoğan Bebeklerde Kepçe Kulak ve Kulak Kıvrım Bozuklukluk Düzeltme Sistemi
Şimdi Ara
Yol Tarifi