0312 2832691
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

YENİDOĞAN

Anasayfa » YENİDOĞAN

Yenidoğan Bebeklerin Sağlık Takibi

Yenidoğan bebeklerin takibi. İlk bir ay sık takip uygulanmaktadır. Bebeğinizin sarılık, kilo kaybı, beslenme sorunu, anne sütü yetersizliği, anne sütü kalitesi ve bebek anne etkileşimi hakkında değerlendirmeler yapılır. Annelerin emzirme ve beslenme ile ilgili sıkıntıları hakkında sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. İlk bir ay bebeklerin anne ile iyi birleşmesi onların anne sütü ile beslenme olasılıklarının arttırır. Gereksiz mama kullanımının önüne geçmiş oluruz. Bazen anne ne yaparsa yapsın anne sütü yetersizliği bazen de hiç süt olmama durumu olabilir. Bu gibi konularda da doğru beslenme ve doğru formüla seçimi önemlidir.

Yenidoğan bebek takibi ve beslenmesi , anne sütü , sarılık gibi yenidoğan problemleri bizim için önemli konulardır. Yenidoğan döneminde bir çok sorun ile karşılaşabiliriz. Bu dönemde anne ve bebeğin birbirini tanıması ve beslenmenin iyi yapılması bir çok sorunu çözmemize yardımcı olur.

En sık gördğümüz problemlerden birisi kilo kaybıdır. Bunu bazen beslenme şeklini değiştirerek, bazen anneye destek olarak tedavi etmekteyiz. Bazen aşırı kilo kayıplarında formül mama kullanımını da önerilmektedir.

 

PREMATÜRE BEBEK

Prematüre bebek  yüzleşmek için kendi zorlukları vardır. Ve bir prematüre bebeğin ebeveynliğini yapıyorsanız, bebeğinizin sağlığı, gelişimi, beslenmesi ve bakımı hakkında özel bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Her şeyi burada bulabilirsiniz. Burada olabildiğince fazla içeriğe ulaşmanızı sağlayacağım.

Prematüre bebek nedir sorusunun yanıtı, 37. haftadan daha erken bir sürede doğmuş yenidoğanlar için kullanılan bir terimdir.  

Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde (YYBU) kalmak, erken doğan bebeklerin sorunlarının düzenlenmesinde ve hayat ile bağdaşmalarına yardımcı olmanın önemli bir parçasıdır. Ancak ebeveynler için bu zamanlar ve yabancı yer korkutucu olabilir. Ne olacağını tam olarak öğrenerek korkuları hafifletmek bir fayda sağlayabilir. Bebeğinize yapılacak testler ve taburculuk sonrası yprematüre bebek takibinde neler yapacağı, hangi testlerin yapılacağı konusunda soru işaretlerinizi azaltmaya çalışacağız.  

Biz Ankara Çayyolundaki kliniğimizde Ankara'daki çocuk doktoru olarak prematüre bebeğinizin takibini yapan kliniklerden birisiyiz. 

İletişim bilgilerimiz: 0312 283 2691

Adres: Ahmet Taner Kışlalı mah. Kanuni Sultan Süleyman Cad. No: 2/5 Yeşilaltınkent Sitesi Çayyolu Çankaya Ankara