İştahsız Çocuk Takibi

İştahsız çocuk ailelerin en çok yardım almak istedikleri konulardan birisidir.

Yeme problemleri, yani iştahsızlık sorunları, çiğneyememe, yemek seçme, belirli gıdalar dışında başka hiç birşeyi denememe, yutma problemleri gibi konularda olabilmektedir. İştahsız çocuk takibi konusunda öncelikle çocuk sağlığı uzmanı olarak tam bir fizik muayene yapılmalıdır.

İştahsız çocuklarda neler yapılmalı?

Çocuklarda en çok iştahsızlık nedenlerinden biri olan demir eksikliği, çinko eksikliği, kansızlık, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonu gibi durumları gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Kliniğimizde iştahsız çocuk takibinde bir yenilik olarak hem yüz yüze hemde uygun hastalara 1 ay boyunca online olarak bir diyetisyen takibi ile uzun dönemde hem ebeveynlere olarak tutumlarınızı düzeltmenize, hem de çocuğunuzun tutumlarını neredeyse her öğünde takip ederek en başarılı sonucu almak istiyoruz

İştahsız çocuk

İştahsızlık uzun dönemde kilo persentil değerlerinde düşmeye, genel vücut sağlığına etkileri olduğu gibi, çocuğun boyuna, zekasında da etkileri olabilmektedir. Bundan dolayı çocukların iştahsızlıkları ciddiyetle takip edilmesi gereken durumlardır.

İştahsızlık başlığı bazen çocukalrda yeme sorunları ile de karşımıza çıkmaktadır. Bu gibi durumları 1- 2 ay takip ederek çoğu kez başarılı bir şekilde düzeldiklerini görmekteyiz.

Online Çocuk Diyetisyeni 

Uzun yıllar beraber çalıştığımız, uzman diyetisyen desteği ile çocuklarınızın özellikle bir aylık bir süre beslenmelerini online olarak takip ediliyor. Bu şekilde öğünlerdeki hem sizin hemde çocuğun tutumlarını daha net görebiliyor, daha doğru önerilerde bulunabiliyoruz.

Psikolog Desteği

Bazen yeme sorunları ailenin, bazen çocuğun da psikolojisini etkileyebilmektedir.

çocuklarda iştahsızlık

Mesaj Yollayınız
Randevu almak için mesaj atabilir, ya da 0312 2832691 arayabilirsiniz.
Şimdi Ara
Yol Tarifi