Nörofeedback Nedir?

maxımum braın dr. onganlar

Neurofeedback nedir?

Beynimiz harika makineler. İyi işleyen bir beyin, kendi kendini düzenlemek için kendi geribildirim kontrol mekanizmasını kullanır, böylece beyin kendi performansını uyarlayabilir ve geliştirebilir.

Beyne doğrudan geri bildirim vermek zor olduğundan, bu geribildirim mekanizması nadiren tam yetenek düzeyinde kullanılır. Bu, beynin düzenleyici sistemi “yanlış ateşlediğinde”, geri bildirim eksikliğinin beynin bir sorun olduğunu fark etmediği anlamına gelir.

Beyin düzensizliği, DEHB (çocuklarda ve yetişkinlerde), otistik spektrum bozuklukları, epilepsi, depresyon, migren, anksiyete, öfke, fibromiyalji sendromu ve kanser sonrası bilişsel bozukluk (‘kemo-beyin’) gibi çeşitli durumlarla ilişkilendirilmiştir.

Yani basit bir ifadeyle Neurofeedback, beyin regülasyonunu iyileştirmek için bir araçtır. Döngüyü kapatır ve beyninizin kontrol işlevine yüksek kaliteli bilgi sağlayarak beynin kendi kendini düzenlemesine ve nasıl daha iyi çalışacağını öğrenmesine izin verir

Diğer tedavilerin ulaşamadığı noktalara ulaşmak

Konuşma terapileri veya EMDR’den farklı olarak, neurofeedback terapisi, danışanın travmayı hatırlamasını veya yeniden yaşamasını gerektirmez. Bu, travmayı ya hatırlamayan ya da hatırlayan ve onu hatırlayamayacak ya da hakkında konuşamayacak kadar ezici bulan gençler için çok etkili hale getirir.

Bazı insanlar fizyolojik olarak konuşma terapisine hazır değiller ve düzensiz sinir sistemleri sakinleşene kadar olmayacaklar. Neutrofeedback, diğer tedavilerin işe yaramasını sağlamak için iskeleyi inşa edebilir.

 

Size ve sevdiklerinize yardım edebilir miyiz? Maximum Brain Dr. Onganlar Neurofeedback eğitimi ile size veya sevdiklerinize yardımcı olup olamayacağımızı öğrenmek için lütfen iletişime geçin. İlk görüşmeniz için herhangi bir ücret ve zorunluluk yoktur. Bugün bizi arayın.

Mesaj Yollayınız
Neeurofeedback ile ilgili bilgi isteyebilirsiniz
Şimdi Ara
Yol Tarifi