Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Kliniği

Çalışma Saatlerimiz : Pazartesiden cumartesiye - 09:00- 21:00
  İletişim : 0312 283 26 91

çocuk doktoru kliniği

KLİNİĞİMİZDE TAKİP VE TEDAVİSİNİ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HASTALIKLAR VE TAKİPLER

Çocuk doktoru, yenidoğan bebek bakımı bilgilerini aileye vererek beraber takip ettiğimiz bebekleri büyütme yolculuğunu 16 yaşa kadar çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlıkları gerektiren tüm hastalık ve durumlar ile ilgili durumlarla ilgileniyoruz. Aşağıda yazmış olduğumuz durumların  tümüne ve daha fazlasına yardımcı oluyoruz. 

Birçok ebeveyn benimle görüşüyor, özveriyle veya çocuklarının durumuyla ilgili daha ayrıntılı bir açıklama istiyorlar. Bunun için olabildiğince geniş kapsamlı açıklamalar yapmayı uygun buluyorum.

Sizi dinleyeceğim, çocuğunuzu inceleyeceğim ve kararlaştırılan bir plan belirlemek için sizinle birlikte karar vereceğiz.  

Takip sürecinde çocuklarımızın bebekler ve çocuklar için genel sağlık kontrolünden , nadir ve karmaşık durumların araştırılmasına ve yönetimine kadar hep birlikte yürüyeceğiz. Çocuğunuzun sağlığı, gelişimi ve refahının tüm yönlerini hastalarımla beraber yürütürüz. 

Eğer farklı bir uzmanlık alanından konsultasyon gerekli olursa bununla ilgili de hastalarımı en yetkin birimler 1yönlendiririm.

 

Yenidoğan Bebek Bakımı:

Ağlama, reflü, kolik, beslenme güçlüğü, sarılık, uyku ve davranış sorunları, kafa şekil bozuklukları, anne sütü desteği

çocuk doktoru kliniği

Sağlam Bebek Ve Sağlam Çocuk Kontrolleri:

Bebek ve çocuklarını sağlam çocuk takibi, aylık kontrolleri. Gerekli tüm takip prosedürlerini yapıyoruz. Bebeklerin en hızlı büyüdükleri  1 yaşa kadar daha sık kontrol gerekirken 1 yaşından sonra kontrolleri 3 ayda bir, 2 yaştan sonra 6 ayda bir ,sonra da yıllık olarak planlıyoruz. Takibimizi planlarken çocuklarımızı objektif testler ile büyüme ve gelişimlerini değerlendiriyoruz.

Aşılama:

Sağlık bakanlığı aşıları ve tüm özel aşıları çocuğunuzun ayına uygun ve doğru zamanda uyguluyoruz.

Gastro-intestinal:

Gastro-özofageal reflü, kusma, ishal, karın ağrısı, kabızlık, gıda intoleransı, Çölyak hastalığı, İnek sütü alerjisi. Ağır ishal ve kusması olan çocukların tedavilerini planlıyoruz.

İlginizi Çekebilir  Dr. Onganlar Bebeğim Evde Bakım

Büyüme ve Beslenme:

Büyüme geriliği, zayıf kilo alımı, kısa boy, D vitamini eksikliği, anemi, obezite

Ateşli Hastalıklar:

Viral, bakteriyel, mantar ve paraziter hastalıkların tedavileri. Gereksiz antibiyotik ve gereksiz ilaç kullanımını sağlamaya çalışıyoruz. Gerektiğinde boğaz kültürü, hızlı strep test, hızlı influenza testi , kan ve idrar tetkikleri ile tanımızı destekliyoruz.

Solunum yolu enfeksiyonları:

Uzun Öksürük, tekrarlayan enfeksiyonlar, hırıltı, astım, soğuk algınlığı, tonsillit ve ateş

Cilt:

Egzama, döküntüler, doğum izleri,  pişik, 

Böbrek:

İdrar enfeksiyonları, gündüz ıslatma ve gece yatak ıslatma

Gelişimsel ve Nörolojik Değerlendirme:

Baş ağrısı, uyku bozuklukları, nörolojik kaygılar ve uzun süreli yorgunluk.

2 Yorum
 1. Cevapla
  Tülay çelik

  Hocam meraba benim kizim 4 kilo dogdu iki ay emdi sadece 2 hafata gaziantel devlet hastanesinde yati sariliktan yana vingildagi erkenken kapandi ankara yenimahale devlet hastanesine goturduk hicbir tesiz konulmadi beyninde kis varmis mecimek kadar gecer dediler kizim bi yasina girdi daha oturamiyo kendilinde emekliyemiyo boynunu tutamiyor napmamiz lazim bilgi alabilirmiyim

  • Cevapla
   dryasar

   Merhaba, gelişiminde gerilik olduğunu anlıyorum .. Çocuk nörolojisinin görmesi gerekiyor.
   Geçmiş olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Yollayınız
Merhaba Nasıl
Yardımcı Olabiliriz?
Şimdi Ara
Yol Tarifi