Hizmet Satış Sözleşmesi

Hizmet Satış Sözleşmesi

Hizmet Satış Sözleşmesini bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

İş bu sözleşme 27.11.2014 tarihinde resmi gazete yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin dayanak aldığı 7.11.2013 tarih ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddeleri gözetilerek hazırlanmıştır.

MADDE 1 – Konu, Taraflar ve Tanımlar

Bu sözleşme Uz.Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR ve uygun gördüğü diğer sağlık personeli tarafından  yine www.doktoryasar.com sitesi üzerinden alınacaktır.  yer alan uzman hekimlerden alınacaktır.(Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR ve diğer sağlık personelleri bundan böyle Danışman olarak anılacaktır.) İşbu sözleşme Sağlık ile ilgili danışmanlık hizmeti almak isteyen ve başvurusunu www.doktoryasar.com adresindeki ‘https://www.doktoryasar.com/online-cocuk-doktoru/’ sayfasındaki ilgili konulara ilgisini çeken ve randevu oluşturan gerçek kişi (bundan böyle Danışan olarak anılacaktır) ile Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR arasındadır. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

Adres: Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı mah. Kanuni Sultan Süleyman cad. No: 2 / 5 Çayyolu Çankaya Ankara

Telefon: +90 312 283 26 91
E- Mail:  bilgi@doktoryasar.com

 

MADDE 2 –  Sözleşmenin Süresi

Bu sözleşme konusunu teşkil eden hizmetlerin sağlanması için www.doktoryasar.com üzerinden randevu oluşturularak danışman(Hekim) ile görüşmesi planlanmış danışanın danışmanlık bedelinin ödenmesiyle birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar ve seçilmiş olan hizmetin verilmesi ile sona erer.

MADDE 3 – Sözleşmenin Bedeli

İşbu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı ödenecek olan ücret www.doktoryasar.com internet sitesinin ilgili hizmet sayfasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahildir. Danışan, işbu sözleşmenin konusunu teşkil eden hizmetlerden seçeceği hizmette belirtilmiş olan ücreti, www.doktoryasar.com sitesinin iligili ödeme sayfalarına yönlendirilerek yapacaktır.

MADDE 4 – Tarafların Hak ve Sorumlulukları:

  1. a) Danışman Sorumlulukları:

– Uzaktan sağlık danışmanlık hizmeti sunan Uz.Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR ve diğer sağlık personelinin amacı bir Danışman tarafından görüntülü, sesli iletişim kanalları ile kişiye ihtiyaç duyulan sağlık yardım ve destekleyici danışmanlık hizmeti sağlamaktır.  –– www.doktoryasar.com üzerinden danışmanlık hizmeti alırken girilen gerekli ad, soyad, telefon vb. bilgilerin gizlilik yükümlülüğü www.doktoryasar.com’a aittir.
– Görüşmelerde konuşulanlar, gizlilik ilkesi çerçevesinde danışman( Hekim) ile danışan arasında kalır.
-. Danışana ait kimlik bilgileri gizli tutulur ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Yalnızca savcılık ve emniyet birimi tarafından istenildiği takdirde yetkili makamlarla paylaşılır. Telefon ya da anlık mesajlaşma programlarıyla veya görüntülü gerçekleştirilen konuşmalar Danışanın onayı alınmadan asla kayıt edilmez, dinlenilmez ve gözlem altında yapılmaz.
– Online yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
– Danışan, üye olurken bildirmiş olduğu e posta ve telefonlara, Uz. Dr. Yaşar Hüseyin ONGANLAR ve Diğer sağlık personeli tarafından gönderilecek tüm mesajları almayı kabul etmiştir. Aksi takdirde Site tarafından tüm bilgilendirme ve güncelleme mesajları üye olunurken beyan edilen e-posta ve telefonlara gönderilmeye devam edilecektir.

  1. b) Danışan Hak ve Sorumlulukları:

Uzaktan danışmanlık hizmeti kişiseldir. Sitede yer alan kullanım ücreti tek kullanıcının kullanımını kapsamaktadır ve kullanım hakkı üçüncü şahıs ve kurumlara devredilemez. Kişinin bilgisi dışında eşi, kardeşi, aile üyelerinden herhangi biri veya başkası tarafından danışmanlık hizmet alımı veya üyeliği gerçekleştirilemez.
– Randevu saatinde görüntülü, sesli veya mesajlaşma şeklinde yapılacak olan uzaktan danışmanlığa katılmama durumunda ücret iadesi yoktur. Geç kalınmasının veya cevapsız bırakılmasının sorumluluğu danışandadır. Danışan bu durumda ek süre isteyemez.
– Danışan, Danışman Hekim’e veya tarafımıza 2 saat öncesinden hizmeti iptal ettiğini bildirmediği sürece yapılmayan görüşmenin parasının iadesini talep edemez.
–. Teknik sebeplerden ötürü oluşabilecek bu gibi durumlarda, danışan bu hakkını kaybetmiş sayılmaz.
– Danışanın, danışman hekim ile kararlaştırılan danışmanlık saatinde bilgisayar başında olması gerekmekte ilgili danışmanlık sürecinde yalnız olma ve görüşme esnasında sessizlik ve mahremiyeti sağlamak, görüşmeyi engelleyecek tarzda gürültü, dikkat dağıtıcı unsurların varlığının bulunmamasını, cep telefonu kullanımı, bölünme ve kesintiler olmamasını temin etmek durumundadır.
– Danışan, görüşmelerin danışmanın izni olmadan sesli ya da görüntülü kayıtlarını alamaz ve kullanamaz.
– Danışan, kullanıcı adı ve erişim şifreleri, e-posta kullanıcı adı ve erişim şifrelerinin güvenliğinden tamamen sorumludur. Söz konusu bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesinden dolayı doğacak zararlardan danışman hekim veya doktoryasar.com  sorumlu değildir.

MADDE 5 – Cayma Hakkı (İade Koşulları)

– Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler fıkrası kapsamında Danışan ve Danışman hekim tarafından gerçekleştirilmiş olan uzaktan danışmanlık hizmetinin hiçbir şekilde ücret iadesi mümkün değildir.
– Planlanan görüşmeye katılamamanız söz konusu olduğunda 4 saat önce randevunuzu iptal etmeniz beklenir. Son 4 saat içinde gerçekleşen iptallerde veya haber vermeden katılmadığınız görüşmeye ait hakkınız yanar. 4 saatten önce haber verilen durumlarda danışanın isteğine göre yeni bir görüşme saati belirlenebilir veya tam ücret iadesi gerçekleştirilebilir.

MADDE 6 – YÜRÜRLÜK

6 (altı) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Danışan tarafından elektronik ortamda okunmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

 

Call Now Button