0312 2832691
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ankara Çocuk Psikoloğu

 

Ankara çocuk psikoloğu ya da pedagog desteği için çözüm arayışınıza yardımcı oluyoruz. Tavsiye edilen, bir iş yapmak, çalıştığınız başka bir danışanın size başka birini yönlendirmesi, psikolog tavsiyesi alması o psikoloğun işini iyi yaptığının bir göstergesidir. 

Klinik Psikolog Meltem Özcüler

Uz. Psikolog Meltem KILIÇ (ÖZCÜLER)

Yeni Nesil Çocuk Kliniğimizde Psikolog İle Çalışmanın Önemi

Aslında, çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniği olan muayenehanemizde çocuk doktoru olarak hastalarımızdaki psikolojik destek gerektirecek durumları gözlemleyebiliyoruz. Çocuk psikoloğu tavsiyesi gereken durumlarda anne babaya belirtankara çocuk doktoruebiliyoruz. Ülkemizde kesin bir sınırı ya da görev tanımlaması olmayan pedagog mesleği ünvanı ; çocuklarla çalışmayı öne almış psikologlar için kullanılmaktadır. Pedagoglar, çocuklar ile ilgilenen psikologlardır. Özellikle tanımadığınız ve bilmediğiniz bir yere giderken tavsiye ve referanslar çok önem kazanmaktadır, tavsiye edilen uzmanın bir psikolog olması sizin için önemlidir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimizde; Çocuk Psikolojisi konusunda da  destek veriyoruz.  Uzman psikolog ya da pedagog  ile çocuklarımıza ve ailelerine çözümler sunuyoruz.  

İlgi Alanlarımız ve Hizmetlerimiz 

  • Çocuklarımızda görülen davranış problemleri için en uygun testleri uygulamakta ve çözümler sunmaktayız.
  • Çocuk,ergen ve aileler için destekleyici terapiler yapmaktayız.
  • Psikolojik destek ile çocuğunuzda var olan kaygı, korku, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, özgüven sorunları, psikolojik ağrılar, boşanma sonrası çocukta olan sorunların adaptasyonu gibi problemlerin çözümünde etkili oluyoruz.
  • Sosyalleşme sorunları, öğrenme bozuklukları, konuşma problemleri, uyku sorunları, aşırı hareketlilik, korkular, okul fobisi ve okul uyum sorunları, aile ilişkileri, sınav kaygısı, tikler, takıntılar, depresyon gibi pek çok problemi sorun daha büyümeden  çözmenize  yardımcı oluyoruz.
  • Oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapisi, aile danışmanlığı gibi bilimsel geçerliliği olan yaklaşımlarla  kliniğimize başvuran tüm  danışanlarımızı  en  üstün hizmet anlayışı ile destekliyoruz.

Pek çok gelişim ve zeka testi ile sözel ve  niceliksel  akıl   yürütme,  bellek, öğrenme, algı, farkındalık,  zamansal sıralama, esneklik gösterebilme, dil gelişimi, motor koordinasyon, sosyal beceri ve öz bakım becerisi, genel bilgi gibi onlarca konuda değerlendirmeler yapıyoruz.

Uyguladığımız Bazı Testler 

  • WISC-R Zeka Testi
  • AGTE
  • Metropolitan Okul Olgunluk Testi
  • Denver -2 testi
  • Özgül öğrenme güçlüğü bataryası
 

Uzm. Psikolog Meltem KILIÇ (Özcüler) Randevu İsteği için 0312 283 36 91arayabilirsiniz.

ANKARA ÇOCUK PSİKOLOGU – PEDAGOG  ANKARA

Çocuk psikologları ya da pedagoglar çocukların psikolojik gelişimlerini değerlendirir. 21. yüzyıl yaşantısında gelişebilecek psikolojik sıkıntılarında gerekli psikolojik testleri uygular, aile ile görüşür ve küçük sorunların büyümesini engelleyerek, erişkin hayatta oluşabilecek problemleri giderir.

  Kliniğimizde Uzman Psikolog , gerekli durumlarda; gerek anne ve babaların psikolojik desteklenmesi gerekse çocuklarımızın psikolojik açıdan desteklenmesi için görüşmesi sağlanıyor.

Anne babalar sağlıklı çocuklara sahip olmak ister ve onların sağlıklı olarak büyüme ve gelişmesini görmek ister. Kliniğimizde profesyonel eller ile psikolojik problemlere Uzman  Psikolog/Pedagog  ile çözüm arıyoruz.