0312 2832691
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Uzman Psikolog Meltem KILIÇ (ÖZCÜLER)

Anasayfa » EKİBİMİZ » Uzman Psikolog Meltem KILIÇ (ÖZCÜLER)
Klinik Psikolog Meltem Özcüler

Uz. Psikolog Meltem ÖZCÜLER

Merhaba,

1999 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Mezuniyet sonrası 5 yıl boyunca Yalova Devlet Hastanesi’nde yoğun şekilde çocuk ve ergenlere yönelik çalıştım. Bu dönemde ayrıca kurumlararası işbirlikleri kurarak yetişkinlere yönelik öfke, stres, iletişim, kronik hastalıklar gibi birçok başlıkta uzun soluklu eğitimler ve seminerler verme imkanım oldu.

2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Ruhsal Travma Yüksek Lisansı’na başladım. 2009 yılında travma-afet konularında çalışmak üzere devletten ayrılarak Türk Kızılay Derneği’ne geçtim. 3 yıl boyunca kendi danışmanlık ofisimi açana kadar, yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda afet acil durum psikososyal müdahalesinde bulunma şansım oldu.

Eryaman’da çok keyifle yürüttüğüm 3 yıllık ofisimde, anaokulları ve dershaneler başta olmak üzere hem kurumsal hem bireysel çalışmalarımı sürdürdüm.

Ankara Lokman Hekim Hastanesi ile yollarımız 2014’te birleşti ve oldukça yoğun şekilde çocuk, ergen ve yetişkin terapi ve danışmanlığı çalıştım.

Tüm süreç boyunca çeşitli zamanlarda UNICEF ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı projelerinde eğitimci olarak görev aldım.

Halen, UNICEF ve AÇSPB koordinasyonunda yürütülen projede uzman olarak çalışmaktayım.

Çalışmak ve üretmek kadar, eğitim almak konusunda da her dönem kendimi geliştirmeye ve güncellemeye yönelik eğitimlere katılmaktayım.

Melis ve Uzay adında 2 tatlı çocuğum var. Hayatıma kattıkları herşey için ve ayrıca psikolog olarak, uygulamalarıma kattıkları değerler için onlara da çok şey borçluyum.
 
 Etik değerleri her zaman gözönünde bulundurarak, yılların deneyimi ile çocuklarımıza ve ergenlerimize destek olmak için iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir, aklınıza takılan her türlü soru için bilgi alabilirsiniz.
 
Görüşmek üzere,

 Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi (Prof. Dr. Hakan Türkçapar), EMDR (DBE), Serinkanlı Çocuk Programı (Prof. Dr. Emine Gül Kapçı), Oyun Terapisi( devam ediyor)

 Bazı uyguladığım sertifikalı testler

WISC-R Yenileme, Özgül Öğrenme Güçlüğü Tanı ve Sınıflama, Çocuk Resimleri Anlama, Çocuk Değerlendirme Paketi (Peabody, AGTE, Bender Geştalt), MMPI Kişilik Envanteri

 
Meltem Özcüler 
Uzman Psikolog